Aj na prelome mesiacov máj a jún má byť premenlivo a žiaľ tí, ktorí už očakávali teploty na úrovni plus 30 °C sa ich zatiaľ stále nedočkajú. V prvú júnovú nedeľu dokonca podľa aktuálnych predpovedí meteorológov na našom území nemožno očakávať viac ako 19 °C.

Pondelok (29.5.) má pretrvávať buď iba malá oblačnosť, prípadne polooblačná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 12 až 14 stupňov Celzia. Denná teplota dosiahne úroveň 23 stupňov.

Utorok (30.5.) nás bude sprevádzať zamračená obloha, avšak s tým, že k večeru možno očakávať prevažne jasnú oblohu. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 14 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 21 stupňov Celzia.

Streda (31.5.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo 17 stupňov Celzia. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 24 stupňov.

Štvrtok (1.6.) sa bude spočiatku niesť v znamení jasnej oblohy, v druhej polovici dňa má pretrvávať polooblačná obloha. V čase okolo obeda zároveň nie sú vylúčené slabšie dažďové zrážky. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 25 stupňov.

Piatok (2.6.) má byť polooblačný, miestami i s dažďom. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných pätnástich až do popoludňajších dvadsiatich dvoch stupňov.

Sobota (3.6.) prinesie jasnú oblohu, no s tým, že v podvečerných hodinách by nás mala sprevádzať polooblačná obloha. Denná teplota vzduchu vystúpi na 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (4.6.) bude najskôr slnečná a jasná. Na obed možno očakávať polooblačnú oblohu, pričom od poobedia má pretrvávať polojasná obloha. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 13 stupňov. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac devätnásť stupňov Celzia.