ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 19.1.2020

Počasie vo Zvolene: Poľadovica potrápi aj v pondelok, teploty zostávajú stále nad nulou

Skutočná zima sa o slovo neprihlási ani v najbližších dňoch. Opäť nás čaká premenlivý týždeň a nočné mrazy budú počas dňa striedať plusové teploty. Zbystriť by mali najmä vodiči a chodci, ktorí v úvode týždňa musia počítať aj s tvorbou poľadovice.

Pondelok (20.1.) nás bude vo Zvolene sprevádzať prevažne jasná obloha. Teploty sa majú pohybovať v rozmedzí od ranných -5 do popoludňajších plus štyroch stupňov. Cez deň bude fúkať aj slabý premenlivý vietor a pozor si treba dať i na poľadovicu, kvôli ktorej Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa. Tá platí až do podvečerných hodín.

Utorok (21.1.) má byť jasný, prípadne len s malou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na +5 stupňov Celzia. Ranná teplota sa má pohybovať v rozmedzí štyri až šesť stupňov Celzia pod nulou. Počas dňa treba znovu počítať i so slabým premenlivým vetrom.

Streda (22.1.) bude polooblačná, avšak k večeru by už mala prevládať zamračená obloha. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -5 až do popoludňajších plus sedem stupňov.

Štvrtok (23.1.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu, pričom v ranných hodinách má pretrvávať oblačnosť vo zväčšenej miere. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na +5 stupňov Celzia.

Piatok (24.1.) zostane v znamení jasnej oblohy. Ranná teplota bude na úrovni okolo -3 stupne a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na +6 stupňov.

Sobota (25.1.) má priniesť veľké množstvo oblačnosti. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti predchádzajúcim dňom výraznejšie poklesne. Pohybovať by sa mala len okolo nuly.

Nedeľa (26.1.) zostane v znamení zamračenej oblohy. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni -2 stupne a cez deň vystúpi najviac na +4 stupne Celzia.