ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 26.1.2020

Počasie vo Zvolene: Poľadovica a výdatné sneženie, koncom týždňa očakávame dážď

Príchod studeného frontu má na svedomí nielen pokles teplôt, ale aj blížiace sa snehové prehánky. Tie by mali v plnej sile udrieť najmä v utorok, no snehová nádielka dlho nevydrží. Už od štvrtka sa znovu oteplí a sneženie pre zmenu vystrieda dážď.

Pondelok (27.1.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku zamračená obloha, k večeru už má byť prevažne jasno. Teploty sa majú pohybovať v rozmedzí od ranných -2 do popoludňajších plus štyroch stupňov. Počas dňa bude fúkať aj slabý premenlivý vietor a pozor si treba dať i na poľadovicu, kvôli ktorej Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa.

Utorok (28.1.) má byť prevažne zamračený a vyskytnúť by sa mali i snehové zrážky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom výraznejšie poklesne, a to na +1 stupeň. Ranná teplota sa má pohybovať v rozmedzí jeden až tri stupne Celzia pod nulou. V ranných, ale aj doobedňajších hodinách treba znovu počítať i s poľadovicou. 

Streda (29.1.) bude polooblačná, pričom v čase okolo obeda nie je vylúčené sneženie. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -3 až do popoludňajších plus dvoch stupňov.

Štvrtok (30.1.) prinesie množstvo oblačnosti a opäť aj snehové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na +5 stupňov Celzia.

Piatok (31.1.) zostane v znamení zamračenej oblohy. Sneženie pre zmenu vystrieda dážď, ktorý by mal pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu. Ranná teplota bude na úrovni okolo nuly a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na +6 stupňov.

Sobota (1.2.) má priniesť veľké množstvo oblačnosti a slabšie dažďové zrážky. Najvyššia denná teplota vzduchu opäť o niečo stúpne. Pohybovať by sa mala okolo plus ôsmich stupňov Celzia.

Nedeľa (2.2.) neprinesie žiadnu výraznú zmenu, stále bude pretrvávať zamračená obloha a dážď. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni +2 stupne a cez deň vystúpi najviac na +8 stupňov.