ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 2.2.2020

Počasie vo Zvolene: Po takmer jarných dňoch príde nová snehová nádielka a pokles teplôt

Prelom januára a februára prekvapil nadpriemerným teplom. Slnkom zaliate dni pripomínali jar a pomerne vysoké teploty pretrvajú aj v úvode nového týždňa. Už od stredy má ale nastať zmena. Čaká nás ochladenie a dážď vystrieda ďalšia vlna sneženia.

Pondelok (3.2.) nás bude vo Zvolene sprevádzať zamračená obloha, ale aj dážď. Ranná a rovnako aj najvyššia denná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 6 až 8 stupňov Celzia.

Utorok (4.2.) má byť spočiatku zamračený a zrána by sa mali vyskytnúť i dažďové zrážky. K večeru už očakávame prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude znovu najviac 6 stupňov. Ranná teplota sa má pohybovať v rozmedzí jeden až tri stupne Celzia nad nulou.

Streda (5.2.) bude polooblačná. V ranných hodinách môže pretrvávať zväčšená oblačnosť a počítať by sme mali i so snežením. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +2 až do popoludňajších štyroch stupňov Celzia.

Štvrtok (6.2.) prinesie množstvo oblačnosti a k večeru aj slabé snehové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na +3 stupne Celzia.

Piatok (7.2.) zostane v znamení zamračenej oblohy. Sneženie pre zmenu vystrieda dážď, ktorý by mal pretrvávať najmä ráno a doobeda. Ranná a rovnako aj denná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo plus troch stupňov.

Sobota (8.2.) má priniesť veľké množstvo oblačnosti a snehové zrážky. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na +2 stupne Celzia.

Nedeľa (9.2.) neprinesie žiadnu výraznú zmenu, stále bude pretrvávať zamračená obloha a sneženie. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo nuly a cez deň vystúpi na +5 stupňov.