ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 12.4.2020

Počasie vo Zvolene: Po sviatkoch nás čaká citeľné ochladenie, o pár dní ale teploty znovu stúpnu

Na záver Veľkej noci sa nám počasie trochu pokazí. Očakávame množstvo kopovitej oblačnosti, dážď a meteorológovia nevylučujú ani búrky. Od utorka treba navyše počítať aj s výrazným poklesom teplôt.

Pondelok (13.4.) nás bude vo Zvolene sprevádzať väčšinou zamračená obloha a k večeru aj dážď či búrky. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 8 až 10 stupňov Celzia nad nulou. Počas dňa sa vzduch ohreje na teplotu okolo 22 stupňov.

Utorok (14.4.) má byť spočiatku zamračený, avšak oblačnosť by sa mala postupne rozpadať, a tak najmä vo večernom čase očakávame prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom výrazne klesne, a to na 9 stupňov Celzia. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo +4 stupne.

Streda (15.4.) prinesie množstvo oblačnosti. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -2 až do popoludňajších desiatich stupňov.

Štvrtok (16.4.) bude v znamení slnečnej a jasnej oblohy. Čaká nás aj výrazné oteplenie, nakoľko najvyššia denná teplota vzduchu má atakovať hranicu 20 stupňov.

Piatok (17.4.) má priniesť polooblačnú oblohu, pričom v čase okolo obeda môže pretrvávať zväčšená oblačnosť a k večeru zas slabé dažďové prehánky. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 9 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 19 stupňov.

Sobota (18.4.) zostane polooblačná a bez zrážok. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 13 stupňov Celzia.

Nedeľa (19.4.) má byť opäť v znamení polooblačnej oblohy, avšak v tento deň už počas celého dňa treba počítať aj s dažďovými prehánkami. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo +1 stupeň a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 15 stupňov.