ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 24.2.2019

Počasie vo Zvolene: Po náhlom ochladení teploty opäť stúpnu až ku hranici 15 stupňov Celzia

Cez týždeň nám počasie znovu pripomínalo blížiacu sa jar, lenže v piatok a cez víkend naše územie zasiahlo prúdenie studeného, arktického vzduchu. To malo za následok výrazné ochladenie. S príchodom posledného februárového týždňa nás však čaká znovu oteplenie a teploty pohybujúce sa medzi hranicou desať až pätnásť stupňov Celzia.

Pondelok (25.2.) bude vo Zvolene spočiatku s malou oblačnosťou, neskôr má oblačnosť pribúdať, a tak nás po zvyšok dňa bude sprevádzať zamračená obloha. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -4 do popoludňajších plus trinásť stupňov.

Utorok (26.2.) má byť spočiatku zamračený, k večeru už iba prevažne malá oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude najviac do +13 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly.

Streda (27.2.) prinesie zrána mnoho oblačnosti. Tá sa však bude postupne rozpadať, a tak po zvyšok dňa má prevládať slnečná a jasná obloha. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +1 až do popoludňajších 14 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (28.2.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo plus 13 stupňov Celzia.

Piatok (1.3.) má priniesť zamračenú oblohu, avšak zrána ešte očakávame zmenšenú oblačnosť. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne +2 stupne a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo +10 stupňov. K večeru nie sú vylúčené ani slabšie dažďové prehánky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu.

Sobota (2.3.) má byť oblačná a s najvyššou dennou teplotou vzduchu pohybujúcou sa okolo osem stupňov Celzia.

Nedeľa (3.3.) bude opäť v znamení zamračenej oblohy. Teploty vzduchu budú od ranných +1 až do popoludňajších +11 stupňov Celzia.