ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 10.2.2019

Počasie vo Zvolene: Po miernom oteplení sa teploty majú vyšplhať nad hranicu 10 stupňov

Počas najbližších dní bude znovu premenlivo a v prvej polovici týždňa nás potrápia aj slabšie dažďové prehánky. Po predchádzajúcom oteplení sa ku koncu týždňa teploty počas dňa vyšplhajú ešte vyššie. Meteorológovia nevylučujú, že cez víkend presiahnu i hranicu desať stupňov Celzia.

Pondelok (11.2.) bude vo Zvolene spočiatku zamračená obloha, k večeru má byť už prevažne malá oblačnosť a zrána i dážď. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných +2 do popoludňajších plus šesť stupňov.

Utorok (12.2.) má byť prevažne jasno alebo len s malou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to najviac na +2 stupne Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly.

Streda (13.2.) prinesie mnoho oblačnosti a poobede i dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -2 až do popoludňajších 3 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (14.2.) bude v znamení zamračenej oblohy. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo plus 6 stupňov Celzia.

Piatok (15.2.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni  približne +1 stupeň a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo +8 stupňov.

Sobota (16.2.) má byť slnečná a jasná. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne na úrovni okolo plus 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (17.2.) bude opäť v znamení jasnej oblohy. Teploty vzduchu budú od ranných -1 až do popoludňajších 13 stupňov Celzia.