Zdá sa, že milovníci zimy si konečne prídu na svoje. Relatívne príjemné teploty majú postupne klesnúť až na mrazivé hodnoty a prírodu vôkol nás s najväčšou pravdepodobnosťou čoskoro pokryje snehová pokrývka.

Pondelok (4.1.) bude vo Zvolene prevažne veľká, cez deň prechodne zmenšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo nuly a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na plus šesť stupňov Celzia.

Utorok (5.1.) má pretrvávať zamračená obloha a dopoludnia treba počítať aj so snežením, pričom nás cez deň bude sprevádzať slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu má byť opäť okolo nuly. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na +3 stupne.

Streda (6.1.) prinesie zas a znova množstvo oblačnosti, v prvej polovici dňa navyše meteorológovia opäť očakávajú aj snehové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných plus jeden až do popoludňajších štyroch stupňov.

Štvrtok (7.1.) zostane oblačný, pričom by tentokrát malo intenzívne sneženie pretrvávať už počas celého dňa. Ortuť teplomera sa vyšplhá najviac na 2 stupne Celzia.

Piatok (8.1.) bude taktiež zamračený, no v čase okolo obeda očakávame zmenšenú oblačnosť, a tak by nás mohli potešiť i slnečné lúče. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo mínus štyroch stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje maximálne na +1 stupeň.

Sobota (9.1.) má byť polooblačná, pričom sa môžu vyskytnúť aj slabšie snehové zrážky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa má vyšplhať opäť na hodnotu +1 stupeň Celzia.

Nedeľa (10.1.) prinesie takmer jasnú oblohu, no v čase okolo obeda môžeme očakávať zväčšenú oblačnosť. Ráno má byť navyše poriadne mrazivé. Teplomer nám totiž ukáže hodnotu -9 stupňov a počas dňa by sme na ňom vyššie číslo ako je -1 stupeň Celzia zaznamenať nemali.