Zatiaľ čo úvod týždňa zostane ešte stále poriadne mrazivý, už v utorok by sme mali pocítiť oteplenie. Počas najbližších dní majú byť teploty vzduchu cez deň oveľa prijateľnejšie, avšak radosť z nich nám prekazia intenzívne lejaky či sneženie.

Pondelok (18.1.) bude vo Zvolene najskôr jasno, avšak v druhej polovici dňa už treba počítať s množstvom oblačnosti, pričom má fúkať slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať až na úrovni okolo mínus jedenásť stupňov a pre nízke ranné teploty zároveň platí i výstraha prvého stupňa. Počas dňa by teplota nemala prekročiť hodnotu mínus štyri stupne Celzia. 

Utorok (19.1.) má byť opäť spočiatku jasno, no postupne oblačnosť znova naberie na sile a vo večerných hodinách nie je vylúčené ani sneženie. Cez deň nás bude sprevádzať i slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu má byť okolo mínus osem stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne. Dostať by sa mala do plusových čísel, avšak najviac iba na úroveň jedného stupňa nad nulou.

Streda (20.1.) prinesie ráno množstvo oblačnosti, avšak tá sa má postupne rozpadať. V ranných hodinách treba zároveň počítať aj so snehovými zrážkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných mínus jeden až do popoludňajších plus piatich stupňov.

Štvrtok (21.1.) bude oblačný. K večeru nás navyše potrápi aj dážď, ktorý by nás mal sprevádzať i počas noci zo štvrtka na piatok. Ortuť teplomera sa vyšplhá najviac na +4 stupne Celzia.

Piatok (22.1.) zostane zamračený a daždivý. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo plus troch stupňov a počas dňa by teplota vzduchu nemala prekročiť hodnotu +7 stupňov.

Sobota (23.1.) neprinesie žiadnu výraznú zmenu. Znova sa musíme pripraviť na zamračenú oblohu, ako aj intenzívne lejaky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na úroveň okolo +5 stupňov Celzia.

Nedeľa (24.1.) prinesie zas a znova množstvo oblačnosti, pričom dažďové zrážky tentokrát vystriedajú snehové. V ranných hodinách nám teplomer ukáže hodnotu -3 stupne, počas dňa by sme na ňom vyššie číslo ako +2 stupne Celzia zaznamenať nemali.