Hoci počas prvého májového víkendu malo byť naďalej chladnejšie, napokon došlo k otepleniu. To však dlhú trvácnosť mať nebude a s poklesom denných teplôt treba počítať od utorka. Najbližší týždeň však prinesie aspoň viac slnka než oblakov.

Pondelok (6.5.) bude pretrvávať polojasná až polooblačná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí od 11 do 13 stupňov Celzia. Denná teplota dosiahne úroveň dvadsaťtri stupňov.

Utorok (7.5.) má byť zamračený, nevyhneme sa ani dažďovým zrážkam. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 14 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 19 stupňov Celzia.

Streda (8.5.) zostane oblačná, pričom najmä v prvej polovici dňa treba opäť počítať aj s dažďom. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo jedenástich stupňov. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 15 stupňov.

Štvrtok (9.5.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu, avšak s výnimkou rána, kedy treba počítať s menšou oblačnosťou. Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň 20 stupňov Celzia.

Piatok (10.5.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy, s príchodom večera zároveň nie sú vylúčené slabšie dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 12 až do 19 stupňov Celzia popoludní.

Sobota (11.5.) prinesie spočiatku jasnú oblohu, následne od obeda až do konca dňa by mala pretrvávať polooblačná obloha. Denná teplota vzduchu vystúpi na 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (12.5.) má byť zamračená, spočiatku i daždivá. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 11 stupňov Celzia. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 16 stupňov.