Definitívny návrat chladnejších dní? Ani náhodou. Aj v druhom marcovom týždni denné teploty vzduchu prekročia hranicu 10 °C. Radosť z vyšších teplôt nám však budú kaziť dažďové prehánky, od stredy s nimi treba počítať v rámci každého jedného dňa.

Pondelok (6.3.) bude pretrvávať zamračená obloha. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň +7 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 1 až 3 stupne pod nulou.

Utorok (7.3.) zostane oblačný, v čase okolo obeda zároveň nie je vylúčené sneženie. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú -2 stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na +5 stupňov.

Streda (8.3.) prinesie opäť množstvo oblačnosti, tak ako aj dva predošlé dni. Počas celého dňa, vrátane noci zo stredy na štvrtok treba počítať i so slabším dažďom. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo nuly. V popoludňajších hodinách nám teplomer ukáže osem stupňov Celzia.

Štvrtok (9.3.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. Zatiaľ čo ráno nás neminú dažďovo-snehové prehánky, následne od doobedňajších hodín budú až do večera pretrvávať výlučne dažďové zrážky. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na +7 stupňov.

Piatok (10.3.) má byť oblačný až zamračený. K slovu sa opäť dostane i dážď, so zrážkami treba počítať najmä v podvečerných a večerných hodinách. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranného mínus jedného stupňa až do popoludňajších trinástich stupňov.

Sobota (11.3.) prinesie znovu nielen množstvo oblačnosti, ale aj veľa dažďa. Prehánky zároveň podľa meteorológov možno očakávať i počas noci zo soboty na nedeľu. Denná teplota vzduchu vystúpi na +12 stupňov Celzia.

Nedeľa (12.3.) má byť spočiatku zamračená a daždivá, v druhej polovici dňa by nás mala sprevádzať polooblačná obloha. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 2 stupne nad nulou. Popoludní by sme na ňom nemali zaznamenať vyššiu hodnotu ako je 9 stupňov Celzia.