ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 9.6.2019

Počasie vo Zvolene: Očakávame veľké horúčavy, pre vysoké teploty platí i výstraha prvého stupňa

Prvé júnové dni priniesli dlho očakávané oteplenie. Počas najbližšieho júnového týždňa sa však oteplí ešte výraznejšie. Čaká nás prvá vlna tropických dní, kedy teploty vzduchu vystúpia až na 32 stupňov a nadpriemerne teplo má byť aj počas nocí.

Pondelok (10.6.) bude vo Zvolene prevažne jasno, prípadne len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných šestnásť do popoludňajších 30 stupňov Celzia. Cez deň má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (11.6.) má byť prevažne polooblačno, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 32 stupňov Celzia. Poobede a podvečer kvôli vysokým teplotám vzduchu platí i výstraha prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 17 až do 19 stupňov Celzia.

Streda (12.6.) prinesie prevažne jasnú oblohu. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 20 až do popoludňajších 31 stupňov.

Štvrtok (13.6.) bude takmer jasno, večer sa môže vyskytnúť i dážď alebo letná búrka. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 31 stupňov Celzia.

Piatok (14.6.) má byť polooblačný, v priebehu celého dňa sa ojedinele môžu vyskytnúť aj slabé dažďové zrážky. Ranná teplota vzduchu má byť na úrovni približne 22 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 32 stupňov.

Sobota (15.6.) prinesie mnoho oblačnosti a podvečer treba počítať aj s dažďom. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 30 stupňov Celzia.

Nedeľa (16.6.) zostane v znamení zamračenej oblohy, pričom v ranných hodinách môže pretrvávať polooblačná obloha. Poobede a podvečer sa opäť rozprší a dážď nás bude sprevádzať i počas noci z nedele na pondelok. Teploty vzduchu očakávame od ranných 21 až do popoludňajších 27 stupňov Celzia.