Zima udrie opäť v plnej sile. Podľa meteorológov má nastať postupný pokles nielen denných, ale aj nočných teplôt. Predpokladajú, že záver týždňa bude poriadne mrazivý. V najbližších dňoch nás pritom znova potrápia i prehánky.

Pondelok (8.2.) bude vo Zvolene spočiatku zamračený a daždivý, no k večeru už má pretrvávať polooblačná obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo plus štyri stupne. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu sedem stupňov Celzia.

Utorok (9.2.) má byť znova najprv zamračený, pričom bude oblačnosť postupne ustupovať, takže v druhej polovici dňa môžeme očakávať prevažne polooblačnú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude okolo mínus dvoch stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne. S viac ako troma stupňami nad nulou by sme určite počítať nemali. Počas celého dňa nás bude sprevádzať i slabý premenlivý vietor.

Streda (10.2.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. V druhej polovici dňa očakávame aj dažďové prehánky, ktoré by navyše mali pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných mínus troch až do popoludňajšieho jedného stupňa nad nulou.

Štvrtok (11.2.) prinesie opäť množstvo oblačnosti a znova nás budú sprevádzať aj zrážky. Z rána pôjde o dážď, no už doobeda ho vystrieda intenzívne sneženie. Počas dňa by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako -4 stupne.

Piatok (12.2.) zostane zamračený. Zrážky v podobe sneženia sa majú vyskytnúť už iba v ojedinelých prípadoch, a to najmä v poobedňajších a podvečerných hodinách. Ranná teplota sa má pohybovať až na úrovni okolo mínus štrnásť stupňov. Cez deň sa ortuť teplomera dostane nanajvýš na hodnotu -7 stupňov.

Sobota (13.2.) má byť zas a znova oblačná. Meteorológovia pritom opäť nevylučujú ani snehové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu zostane na podobnej úrovni ako v piatok, teda okolo -7 stupňov Celzia.

Nedeľa (14.2.) prinesie spočiatku úplne jasnú oblohu, no už v čase okolo obeda má prevládať polooblačná obloha a poobede už treba rátať opäť s veľkou oblačnosťou. V ranných hodinách nám teplomer ukáže hodnotu -21 stupňov a počas dňa by sme na ňom viac ako -9 stupňov Celzia zaznamenať nemali.