Hoci v prvých dňoch nadchádzajúceho týždňa bude stále chladno, v rámci jeho druhej polovice sa bude dať znovu hovoriť o miernejšej zime. S dennými teplotami vzduchu na úrovni plus päť až šesť stupňov Celzia môžeme počítať hneď od štvrtka. 

Pondelok (10.1.) bude spočiatku pretrvávať polooblačná obloha, v druhej polovici dňa očakávame prevažne jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo mínus sedem stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu +1 stupeň Celzia. Počas celého dňa by navyše mal fúkať i slabý premenlivý vietor.

Utorok (11.1.) má byť prevažne jasný, pričom má opäť pretrvávať aj slabý premenlivý vietor. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže mínus deväť stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na -1 stupeň Celzia.

Streda (12.1.) bude polooblačná. zamračená. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni mínus osem stupňov. V popoludňajšom čase s vyššou teplotou ako je 0 stupňov Celzia určite počítať netreba.

Štvrtok (13.1.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň plus šesť stupňov Celzia.

Piatok (14.1.) prinesie polooblačnú oblohu, počas noci z piatka na sobotu sa vyskytnú i slabšie dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -1 až do popoludňajších plus päť stupňov.

Sobota (15.1.) má byť nielen oblačná, ale aj daždivá. Prehánky pritom majú pretrvávať i počas noci zo soboty na nedeľu. Popoludní s vyššou teplotou ako je plus tri stupne Celzia určite počítať netreba.

Nedeľa (16.1.) zostane zamračená, vyskytnúť sa môže opäť aj dážď. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže hodnotu plus dva stupne a popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac plus šesť stupňov Celzia.