Aj keď vďaka silnému vetru sa zdá, že počas tretieho decembrového víkendu nedošlo k avizovanému otepleniu, opak je pravdou. Denné teploty vzduchu pri oboch dňoch vyskočili nad hranicu +5 stupňov. Už od pondelka však treba opäť počítať s nižšími teplotami. Najchladnejším dňom v rámci nadchádzajúceho týždňa bude štvrtok. S príchodom Vianoc sa pritom znova očosi oteplí.

Pondelok (20.12.) bude pretrvávať jasná obloha, prípadne nás bude sprevádzať len malá oblačnosť. K večeru zároveň nie je vylúčené ani sneženie. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo mínus tri stupne. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu +2 stupne Celzia.

Utorok (21.12.) má byť spočiatku jasný, v druhej polovici dňa treba počítať s polooblačnou oblohou. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže mínus päť stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na -1 stupeň Celzia.

Streda (22.12.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo mínus sedem stupňov, s tým, že v popoludňajšom čase s teplotou vyššou ako je +1 stupeň určite počítať netreba.

Štvrtok (23.12.) prinesie veľkú oblačnosť, v ranných hodinách očakávame i slabšie snehové prehánky. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň mínus dva stupne Celzia.

Piatok (24.12.) zostane oblačný. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -1 až do popoludňajších plus troch stupňov Celzia. V prvej polovici Štedrého dňa by malo pretrávať i sneženie, pričom podvečer má pršať. Dážď by nás navyše mal sprevádzať aj počas noci z piatka na sobotu.

Sobota (25.12.) má byť zamračená a zároveň i daždivá. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala presiahnuť hodnotu +5 stupňov Celzia.

Nedeľa (26.12.) prinesie množstvo oblačnosti. V rámci tohto sviatočného dňa by sa mali vyskytnúť aj snehové prehánky. Tie by navyše mali pretrvávať aj počas noci z nedele na pondelok. Čo sa týka teplot, v ranných hodinách nám teplomer ukáže mínus dva stupne, pričom v priebehu dňa s vyššou teplotou ako je +3 stupne Celzia určite počítať netreba.