Ani tento rok sa zrejme Vianoc pokrytých bielou perinou nedočkáme. V predvianočný týždeň teploty výrazne stúpnu, a to až k hranici 10 stupňov. Na chvíľu si oddýchneme aj od ranných mrazov, s výnimkou pondelka, kedy ešte pretrvajú mínusové teploty.

Pondelok (16.12.) nás bude vo Zvolene sprevádzať mnoho oblačnosti. Teploty sa majú pohybovať v rozmedzí od ranných -3 do popoludňajších plus piatich stupňov. Cez deň má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (17.12.) má byť spočiatku opäť zamračený, avšak postupne by sa mala oblačnosť rozpadať, a tak by už k večeru mala prevládať prevažne jasná obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 9 stupňov. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo nuly.

Streda (18.12.) bude oblačná. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +3 až do popoludňajších jedenásť stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (19.12.) prinesie znovu veľké množstvo oblačnosti a ojedinele sa môžu vyskytnúť i dažďové zrážky. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi opäť maximálne na +11 stupňov.

Piatok (20.12.) zostane v znamení zamračenej oblohy. Podvečer by sme mali počítať aj s dažďom, ktorý má pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu. Ranná teplota sa má pohybovať okolo +3 stupne a denná teplota vzduchu bude na úrovni približne +9 stupňov.

Sobota (21.12.) má byť oblačná, pričom najmä poobede a podvečer nás majú sprevádzať aj intenzívne dažďové zrážky. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 8 stupňov Celzia.

Nedeľa (22.12.) neprinesie žiadnu zmenu a naďalej zostane obloha zamračená. Opäť sa vyskytne aj dážď, a to najmä k večeru. Teploty vzduchu očakávame od ranných +2 až do popoludňajších plus sedem stupňov.