Aj naďalej má pretrvávať miernejšia zima. Najteplejšie bude počas stredy, kedy denná teplota vzduchu dosiahne úroveň až plus päť stupňov Celzia. Počítať navyše treba opäť i so snežením. SHMÚ dokonca varuje pred tvorbou snehových jazykov a závejov.

Pondelok (31.1.) bude pretrvávať zamračená obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí nula až mínus dva stupne Celzia, pričom v popoludňajšom čase s vyššou teplotou ako sú +3 stupne Celzia určite počítať netreba. Pre tento deň zároveň platí i výstraha prvého stupňa. Meteorológovia varujú pred tvorbou snehových jazykov a závejov, potrápiť by nás mali predovšetkým v ranných hodinách.

Utorok (1.2.) má byť spočiatku jasno, v druhej polovici dňa má pretrvávať znovu veľká oblačnosť. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže mínus štyri stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, popoludní tak budú opäť najviac +3 stupne Celzia.

Streda (2.2.) bude zamračená, počítať treba i so snežením. Snehové prehánky majú pretrvávať v rámci celého dňa, dokonca aj počas noci zo stredy na štvrtok. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo mínus jedného stupňa. Denná teplota by nemala prekročiť hodnotu +5 stupňov.

Štvrtok (3.2.) zostane oblačný, vylúčené opäť nie sú ani snehové zrážky. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň plus dva stupne Celzia.

Piatok (4.2.) prinesie znovu množstvo oblačnosti, meteorológovia predpkladajú, že sa dočkáme aj ďalšej snehovej nádielky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných mínus piatich až do popoludňajšej nuly.

Sobota (5.2.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy s tým, že počas celého dňa majú pretrvávať slabšie dažďové prehánky. Popoludní s vyššou teplotou ako sú +2 stupne Celzia určite počítať netreba.

Nedeľa (6.2.) má byť polooblačná. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže hodnotu mínus štyri stupne a popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac plus tri stupne Celzia.