ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 1.11.2020

Počasie vo Zvolene: Očakávame množstvo oblačných a daždivých dní

Počas prvého novembrového týždňa bude obloha zamračená, pričom nás v niektorých dňoch potrápia aj intenzívne prehánky. Svetlou výnimkou má byť len piatok a sobota, kedy by sme si mohli vychutnať slnkom zaliatu oblohu.

Pondelok (2.11.) bude vo Zvolene prevažne zamračený. Počítať treba so slabým premenlivým vetrom, pričom nás ráno a večer majú sprevádzať i dažďové prehánky. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo siedmich stupňov a cez deň sa vzduch ohreje na 13 stupňov Celzia.

Utorok (3.11.) má pretrvávať množstvo oblačnosti a opäť bude fúkať aj slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 7 až 9 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 15 stupňov Celzia.

Streda (4.11.) zostane oblačná a druhá polovica dňa bude navyše aj daždivá, pričom nás zrážky majú sprevádzať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 9 až do popoludňajších 13 stupňov.

Štvrtok (5.11.) sa bude opäť raz niesť v znamení zamračenej oblohy. Dážď nás potrápi už iba v ranných hodinách a ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá najviac na 11 stupňov Celzia.

Piatok (6.11.) prinesie jasnú oblohu. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo jedného stupňa a počas dňa sa vzduch ohreje na 11 stupňov.

Sobota (7.11.) zostane slnečná a jasná. Najvyššia denná teplota vzduchu sa má dostať na úroveň okolo 12 stupňov Celzia.

Nedeľa (8.11.) má priniesť množstvo oblačnosti, avšak s výnimkou ranných hodín, kedy má pretrvávať takmer jasná obloha. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo troch stupňov Celzia a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 13 stupňov.