ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 24.5.2020

Počasie vo Zvolene: Očakávame chladnejší a upršaný záver mája

Posledný májový týždeň prinesie zväčša oblačné dni, ale aj množstvo dažďových prehánok. V najbližších dňoch pocítime i výraznejšie ochladenie, nakoľko sa denné teploty vzduchu budú priemerne pohybovať na úrovni okolo 17 stupňov Celzia.

Pondelok (25.5.) nás bude vo Zvolene sprevádzať mnoho oblačnosti. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 6 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 15 stupňov.

Utorok (26.5.) má byť spočiatku polooblačno, avšak k večeru má pretrvávať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 6 až 8 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 18 stupňov.

Streda (27.5.) prinesie takmer jasnú oblohu, pričom v obedňajších hodinách má pretrvávať zväčšená oblačnosť a meteorológovia v tomto čase nevylučujú ani slabé dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 13 až do popoludňajších devätnástich stupňov.

Štvrtok (28.5.) má priniesť mnoho oblačnosti a cez obed znovu aj dážď. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá najviac na 17 stupňov Celzia.

Piatok (29.5.) bude polooblačný. Najmä v druhej polovici dňa očakávame aj dažďové zrážky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 13 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 16 stupňov.

Sobota (30.5.) má byť oblačná a opäť aj s množstvom dažďových prehánok. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (31.5.) zostane v znamení zamračenej oblohy a počítať treba zas a znova aj s dažďom. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo 13 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 16 stupňov.