ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 27.9.2020

Počasie vo Zvolene: Očakávame chladné a upršané dni so zamračenou oblohou

Jeseň nám ukáže svoju menej prívetivú tvár. Prelom septembra a októbra prinesie nielen množstvo oblačnosti a dažďa, no ani teploty vzduchu nebudú dvakrát príjemné. Tie by však podľa meteorológov mali výraznejšie poskočiť v prvý októbrový víkend.

Pondelok (28.9.) bude vo Zvolene prevažne zamračený, ráno a večer treba počítať i s dažďom. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 6 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 14 stupňov.

Utorok (29.9.) má pretrvávať znova množstvo oblačnosti a dopoludnia nás majú sprevádzať opäť aj prehánky. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 8 až 10 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 12 stupňov. Počas celého dňa bude fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (30.9.) má byť polooblačná a zrážky sa tentokrát vyskytnú najmä v čase okolo obeda. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 11 až do popoludňajších 17 stupňov Celzia.

Štvrtok (1.10.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá najviac na 18 stupňov.

Piatok (2.10.) prinesie zas a znova množstvo oblačnosti, ako aj zrážok. Tie nás majú sprevádzať i počas noci z piatka na sobotu, pričom meteorológovia nevylučujú ani búrky. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 11 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje na 16 stupňov.

Sobota (3.10.) zostane zamračená a daždivá, no priniesť má aspoň príjemné teploty. Najvyššia denná teplota vzduchu by sa totiž mala dostať na úroveň 22 stupňov Celzia.

Nedeľa (4.10.) má byť ráno a doobeda úplne jasná, avšak v druhej polovici dňa bude opäť raz prevládať množstvo oblačnosti, ku ktorej sa pridajú aj intenzívne dažďové prehánky. Teplota vzduchu ráno sa má pohybovať na úrovni okolo 16 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 23 stupňov.