Na našom území počas prvého januárového týždňa skutočne prituhlo, pričom pre nízke nočné a ranné teploty vzduchu platí výstraha prvého stupňa. Uplynulý víkend nám navyše spestrila aj poriadna snehová nádielka a snežiť má, s výnimkou pondelka, aj naďalej.

Pondelok (7.1.) bude vo Zvolene prevažne jasný alebo len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -10 do popoludňajších mínus troch stupňov. Kvôli nízkym ranným teplotám Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (8.1.) má byť prevažne veľká oblačnosť a očakávame aj snehové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude opäť najviac mínus tri stupne. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -7 až do -9 stupňov Celzia a pre nízke ranné teploty je opäť vydaná i výstraha prvého stupňa.

Streda (9.1.) bude v znamení zamračenej oblohy a počas celého dňa má pretrvávať i sneženie. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných mínus päť až do popoludňajšieho jedného stupňa Celzia nad nulou.

Štvrtok (10.1.) prinesie opäť mnoho oblačnosti a z rána a k večeru aj slabé snehové prehánky. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo nuly.

Piatok (11.1.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo -9 stupňov a najvyššia denná teplota sa bude pohybovať okolo mínus dva stupne. K večeru má pretrvávať opäť aj sneženie, ktoré potrvá i počas noci z piatka na sobotu.

Sobota (12.1.) má byť oblačná, pričom počas celého dňa nás bude sprevádzať aj sneženie. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne na úrovni okolo plus jedného stupňa Celzia.

Nedeľa (13.1.) bude polooblačná. Cez deň očakávame znovu i snehové prehánky, pričom od poobedia by mal pretrvávať už dážď so snehom. Teploty vzduchu budú od ranných -1 až do popoludňajších troch stupňov Celzia nad nulou.