ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 3.12.2017

Počasie vo Zvolene: Oblačno, nízke teploty a ku koncu týždňa aj intenzívne sneženie

Hoci je v našom kalendári ešte stále jeseň, o slovo sa už naplno hlási zima. Najbližší týždeň nás čakajú zväčša zamračené dni a ešte nižšie ranné, ale aj denné teploty vzduchu. Koncom týždňa meteorológovia predpokladajú i ďalšiu snehovú nádielku.

Pondelok (4.12.) má byť prevažne malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -4 až do -6 stupňov. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí -3 až -1 stupeň Celzia.

Utorok (5.12.) má priniesť spočiatku takmer jasnú oblohu, postupne však očakávame pribúdanie oblačnosti, a tak po zvyšok dňa bude prevažne polooblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na -2 až 0 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu má byť od -2 až do -4 stupne Celzia.

Streda (6.12.) prinesie mnoho oblačnosti. Z rána sa treba pripraviť aj na slabšie sneženie. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranného plus jedného až do popoludňajších plus troch stupňov.

Štvrtok (7.12.) bude znovu zamračený a s rannou teplotou okolo mínus 9 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus dva stupne Celzia.

Piatok (8.12.) prinesie opäť zamračenú oblohu a rannú teplotu okolo plus dvoch stupňov. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do päť stupňov Celzia nad nulou. Počas celého dňa sa treba pripraviť aj na intenzívne dažďové prehánky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu.

Sobota (9.12.) má byť oblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus 1 až do popoludňajších plus dvoch stupňov Celzia. Cez deň treba opäť počítať aj s dažďom, ku ktorému sa v poobedňajších hodinách pridá i sneženie. Snehové prehánky majú pretrvávať aj počas noci zo soboty na nedeľu.

Nedeľa (10.12.) bude v znamení zamračenej oblohy a s intenzívnym snežením. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus troch až do popoludňajšieho mínus jedného stupňa Celzia.