ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 7.1.2018

Počasie vo Zvolene: Oblačné a daždivé dni vystrieda cez víkend intenzívne sneženie

Druhý januárový týždeň prinesie ďalšiu vlnu oblačnosti. Opäť budú prevládať zamračené dni a od stredy sa majú vyskytnúť aj dažďové prehánky. Intenzívne lejaky by malo cez víkend vystriedať sneženie.

Pondelok (8.1.) bude spočiatku zamračený, k večeru už má byť prevažne polooblačno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí +5 až +7 stupňov Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (9.1.) má priniesť spočiatku polooblačno, no postupne bude oblačnosť pribúdať, a tak v poobedňajších hodinách už má prevládať prevažne zamračená obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na +6 až +8 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu má byť opäť okolo nuly.

Streda (10.1.) prinesie mnoho oblačnosti a počas celého dňa nás budú sprevádzať aj intenzívne dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných +4 až do popoludňajších plus sedem stupňov.

Štvrtok (11.1.) bude polooblačný a s rannou teplotou okolo +3 stupne Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus osem stupňov Celzia. Z rána a doobeda sa môže vyskytnúť aj dážď.

Piatok (12.1.) má byť zatiahnutý a s dažďom. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo dvoch stupňov Celzia nad nulou. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus šesť stupňov Celzia.

Sobota (13.1.) prinesie mnoho oblačnosti. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných plus jeden až do popoludňajších plus troch stupňov Celzia. Počas celého dňa by sme mali počítať aj s intenzívnym snežením.

Nedeľa (14.1.) bude opäť v znamení zamračenej oblohy. Ranná teplota vzduchu má byť okolo -3 stupne Celzia a najvyššia denná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo nuly. Počas celého dňa treba znovu počítať s intenzívnymi snehovými prehánkami, ktoré by mali pretrvávať aj počas noci z nedele na pondelok.