ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 5.5.2019

Počasie vo Zvolene: Obdobie oblačných a daždivých dní má pokračovať aj naďalej

Ani počas druhého májového týždňa sa nedočkáme príjemných jarných dní. Cez víkend nás sprevádzalo mnoho oblačnosti, dažďa a pridal sa i silný vietor. Podobný charakter počasia má byť aj počas najbližších dní, avšak s výnimkou pondelka očakávame aspoň o niečo vyššie teploty vzduchu počas dňa.

Pondelok (6.5.) bude vo Zvolene prevažne zamračený. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných troch do popoludňajších 7 stupňov Celzia. Počas celého dňa nás majú sprevádzať i dažďové zrážky.

Utorok (7.5.) má byť jasno alebo len s malou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 13 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 2 do 4 stupne.

Streda (8.5.) prinesie polooblačnú oblohu. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 7 až do popoludňajších 15 stupňov.

Štvrtok (9.5.) bude v znamení zamračenej oblohy. Počas celého dňa nás majú sprevádzať aj dažďové prehánky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci zo štvrtka na piatok. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 12 stupňov. 

Piatok (10.5.) má priniesť opäť mnoho oblačnosti, ale aj dažďa. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne 10 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 14 stupňov.

Sobota (11.5.) má byť oblačná a s veľkým množstvom dažďových zrážok, pričom meteorológovia nevylučujú ani búrky. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (12.5.) bude v znamení zamračenej oblohy. Počas celého dňa by sme mali počítať aj s dažďom, ktorý má pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok. Teploty vzduchu očakávame od ranných 10 až do popoludňajších 12 stupňov.