ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 7.10.2019

Počasie vo Zvolene: Nočné teploty pri bode mrazu, vyčasí sa až s príchodom víkendu

Úvod nasledujúceho týždňa zostane v znamení chladných dní. Prituhne najmä v noci, kedy teploty na našom území klesnú k nule a tie denné sa budú pohybovať len niečo málo nad hranicou desať stupňov. Dobrou správou však zostáva, že cez víkend by sa malo otepliť.

Pondelok (7.10.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku polooblačná obloha, k večeru má byť prevažne jasno. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných dvoch do popoludňajších 11 stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (8.10.) má byť spočiatku jasno, postupne až oblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude opäť do 11 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly.

Streda (9.10.) bude oblačná a počítať treba i s dažďovými zrážkami, ktoré by mali pretrvávať najmä v prvej polovici dňa. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 8 až do popoludňajších 14 stupňov.

Štvrtok (10.10.) zostane v znamení zamračenej oblohy a dažďové prehánky nás budú sprevádzať už počas celého dňa. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 13 stupňov Celzia.

Piatok (11.10.) prinesie prevažne polooblačnú oblohu a počas ranných a doobedňajších hodín treba počítať aj s dažďom. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne deväť stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 15 stupňov Celzia.

Sobota (12.10.) má byť opäť pooloblačná, pričom v čase okolo obeda môže pretrvávať slnečná a jasná obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 16 stupňov.

Nedeľa (13.10.) bude zamračená. Teploty vzduchu očakávame od ranných 7 až do popoludňajších 18 stupňov Celzia.