ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 17.12.2017

Počasie vo Zvolene: Nízke nočné, ale aj denné teploty a Vianoce so snehom

Predvianočné obdobie so sebou prinesie výrazné ochladenie a mnoho oblačnosti. Snehové prehánky meteorológovia očakávajú až od stredy, pričom intenzívne sneženie má pretrvávať najmä počas soboty. Po rokoch by sme sa tak konečne mohli dočkať aj dlho očakávaných skutočne bielych Vianoc.

Pondelok (18.12.) má byť prevažne jasno a počas dňa má fúkať slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -7 až do -9 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí -1 až -3 stupne Celzia. V noci z pondelka na utorok majú pretrvávať nízke teploty vzduchu kvôli, ktorým Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (19.12.) má priniesť spočiatku jasnú, postupne až oblačnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na -3 až -5 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu má byť od -9 až do -11 stupňov Celzia. Cez deň má opäť fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (20.12.) prinesie mnoho oblačnosti. K večeru treba počítať aj so slabším snežením. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -10 až do popoludňajších plus dvoch stupňov.

Štvrtok (21.12.) bude zamračený a s rannou teplotou okolo -6 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus tri stupne Celzia. K večeru treba počítať i so slabšími snehovými prehánkami, ktoré by mali pretrvávať aj počas noci zo štvrtka na piatok.

Piatok (22.12.) prinesie znovu zamračenú oblohu a rannú teplotu okolo nuly. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus štyri stupne Celzia. Počas celého dňa sa treba pripraviť aj na intenzívne dažďové prehánky.

Sobota (23.12.) má byť oblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus jeden až do popoludňajších plus dvoch stupňov Celzia. Cez deň treba počítať aj s intenzívnym snežením.

Nedeľa (24.12.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo mínus štyri stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo nuly.