Tak predsa. Avizované ochladenie nás cez víkend skutočne neminulo a vyhliadky hovoria jasne. Pod vplyvom súčasného studeného frontu budeme kompletne aj počas celého nadchádzajúceho týždňa, v rámci ktorého sa k slovu dostanú i snehové zrážky či poľadovica.

Pondelok (8.1.) bude pretrvávať polooblačná obloha, no s tým, že k večeru nie je vylúčená prevažne jasná obloha. Ráno nás zároveň môže trápiť poľadovica, kvôli ktorej SHMÚ vydal i výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí -2 až -4 stupne. Denná teplota dosiahne úroveň 1 stupeň Celzia nad nulou.

Utorok (9.1.) nás má sprevádzať prevažne jasná obloha, pričom fúkať by mal len slabý premenlivý vietor. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú až -9 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude opäť najviac +1 stupeň Celzia.

Streda (10.1.) má byť jasná. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo mínus šesť stupňov. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže +2 stupne.

Štvrtok (11.1.) sa bude spočiatku niesť v znamení polooblačnej oblohy, v druhej polovici dňa možno očakávať oblačnú oblohu. Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň plus štyri stupne Celzia.

Piatok (12.1.) by mal priniesť zamračenú oblohu, pričom v čase okolo obeda nie je vylúčená zmenšená oblačnosť a ráno slabšie sneženie. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných mínus troch až do popoludňajšieho plus jedného stupňa.

Sobota (13.1.) má byť slnečná a jasná, avšak s výnimkou večera, kedy má pretrvávať polooblačná obloha. Denná teplota vzduchu vystúpi na +3 stupne.

Nedeľa (14.1.) prinesie množstvo oblačnosti. Počas noci z nedele na pondelok sa k slovu zrejme dostanú aj snehové zrážky. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže -3 stupne. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac +2 stupne Celzia.