V najbližšom období sa s nami počasie poriadne zahrá. Kým začiatkom týždňa si budeme môcť opäť vychutnať nadpriemerné teploty vzduchu, hneď v stredu nás neminie citeľné ochladenie. Následne s príchodom tretieho marcového víkendu možno znova očakávať teploty nad hranicou desať stupňov Celzia.

Pondelok (13.3.) bude pretrvávať prevažne veľká, cez deň prechodne zmenšená oblačnosť s tým, že ráno nie je vylúčená poľadovica. SHMÚ kvôli nej vydal aj výstrahu prvého stupňa platnú do 9-tej hodiny. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 14 stupňov Celzia a ranná teplota sa má pohybovať okolo nuly.

Utorok (14.3.) nás bude sprevádzať zamračená obloha. K slovu by sa zároveň mal dostať i dážď, pričom zrážky nás majú trápiť najmä v popoludňajšom čase. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú +3 stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na +16 stupňov.

Streda (15.3.) zostane zamračená a opäť treba počítať i s dažďovými prehánkami – tentoraz už v rámci celého dňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 1 až 3 stupne nad nulou. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže šesť stupňov Celzia.

Štvrtok (16.3.) sa bude spočiatku niesť v znamení takmer jasnej oblohy, v druhej polovici dňa možno očakávať poloblačnú oblohu. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na +7 stupňov.

Piatok (17.3.) má byť oblačný, avšak s výnimkou rána, kedy by mala pretrvávať polooblačná obloha. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranného mínus jedného stupňa až do popoludňajších deviatich stupňov.

Sobota (18.3.) má byť polooblačná, pričom s príchodom večera môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Denná teplota vzduchu vystúpi na +11 stupňov Celzia.

Nedeľa (19.3.) prinesie množstvo oblačnosti. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 3 stupne nad nulou. Popoludní by sme na ňom nemali zaznamenať vyššiu hodnotu ako je 13 stupňov Celzia.