Prvá polovica týždňa bude mimoriadne teplá. Meteorológovia predpokladajú, že denné teploty vzduchu vyskočia až na rekordných 27 stupňov. Žiaľ, s následným ochladením sa o slovo prihlásia i prehánky, pričom sa môžu vyskytnúť aj búrky.

Pondelok (10.5.) bude vo Zvolene pretrvávať jasná obloha, prípadne len malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo siedmich stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu dvadsaťštyri stupňov Celzia.

Utorok (11.5.) má byť opäť prevažne jasno. V ranných hodinách nám teplomer ukáže desať stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 27 stupňov.

Streda (12.5.) zostane jasná, avšak s výnimkou podvečera. Práve vtedy totiž naše mesto zasiahne veľká oblačnosť a prinesie so sebou i množstvo zrážok, ktoré budú pretrvávať aj počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných pätnástich až do popoludňajších 21 stupňov.

Štvrtok (13.5.) bude zamračený, pričom sa nevyhneme ani dažďovým prehánkam. Cez deň by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 16 stupňov.

Piatok (14.5.) má byť polooblačný, no v čase okolo obeda nie je vylúčená možnosť zamračenej oblohy. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo desať stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 17 stupňov.

Sobota (15.5.) bude zamračená, lenže v ranných hodinách má byť ešte polooblačno. O slovo sa znovu prihlásia aj prehánky, pričom meteorológovia nevylučujú ani búrky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na úroveň 19 stupňov.

Nedeľa (16.5.) prinesie nielen množstvo oblačnosti, ale aj dažďa. Pršať má pritom i počas noci z nedele na pondelok. V ranných hodinách nám teplomer ukáže trinásť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 17 stupňov Celzia.