ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 16.3.2020

Počasie vo Zvolene: Nadpriemerné teploty pretrvajú, ochladenie príde až cez víkend

Počas najbližšieho týždňa nás má sprevádzať prevažne jasná obloha, opäť môžeme očakávať aj vysoké teploty vzduchu. Meteorológovia však varujú, že zima ešte posledné slovo nepovedala a na záver marca avizujú citeľné ochladenie.

Pondelok (16.3.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku jasná obloha, postupne až polooblačná. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 3 až 4 stupne Celzia pod nulou. Počas dňa sa vzduch ohreje na teplotu okolo 12 stupňov.

Utorok (17.3.) má byť jasný alebo len s malou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom výrazne stúpne, a to najviac na 18 stupňov. Ranná teplota sa má pohybovať okolo nuly.

Streda (18.3.) zostane v znamení prevažne jasnej oblohy a najmä podvečer sa ojedinele môže vyskytnúť i dážď. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +3 až do popoludňajších šestnásť stupňov.

Štvrtok (19.3.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na 16 stupňov Celzia.

Piatok (20.3.) má priniesť zrána polooblačnú oblohu, avšak postupne očakávame pribúdanie oblačnosti. Poobede a podvečer by nás už preto mala sprevádzať zamračená obloha. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo +7 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 15 stupňov.

Sobota (21.3.) bude oblačná a s dažďom. Slabšie zrážky majú pretrvávať prevažne v doobedňajšom čase. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 13 stupňov.

Nedeľa (22.3.) má byť v znamení jasnej oblohy, avšak s výraznejším ochladením. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo nuly a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu +4 stupne.