ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 15.1.2018

Počasie vo Zvolene: Nadpriemerne teplé počasie vystriedajú mrazy a sneženie

Teploty na aké sme počas januára doteraz neboli zvyknutí už v uplynulú nedeľu vystriedalo ochladenie. Aj počas najbližších dní majú prevládať teploty pod nulou a pripraviť by sme sa mali i na intenzívne sneženie, ktoré má pretrvávať počas celého týždňa.

Pondelok (15.1.) bude prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -7 až do -9 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí -1 až -3 stupne. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (16.1.) má priniesť prevažne zamračenú oblohu, ale aj snehové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na -2 až -4 stupne Celzia. Ranná teplota vzduchu má byť od -6 až do -8 stupňov Celzia.

Streda (17.1.) prinesie opäť mnoho oblačnosti a počas celého dňa nás bude sprevádzať i sneženie. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -2 až do popoludňajších plus troch stupňov.

Štvrtok (18.1.) bude zamračený a s rannou teplotou okolo -5 stupňov. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus tri stupne Celzia. Z rána sa môže vyskytnúť aj sneženie.

Piatok (19.1.) má byť zatiahnutý a opäť aj so snehovými prehánkami. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo dvoch stupňov Celzia pod nulou. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus tri stupne Celzia.

Sobota (20.1.) prinesie mnoho oblačnosti. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus jeden až do popoludňajších plus dvoch stupňov Celzia. Počas celého dňa by sme mali počítať aj s intenzívnym snežením, pričom k večeru už pôjde najmä o dážď so snehom.

Nedeľa (21.1.) bude opäť v znamení zamračenej oblohy. Ranná teplota vzduchu má byť okolo nuly a a denná teplota vzduchu bude najviac do +4 stupne Celzia. Počas celého dňa treba počítať aj s dažďovými prehánkami.