Denné teploty vzduchu sa znova ocitnú na úrovni viac ako dvadsať stupňov Celzia. Žiaľ, takto príjemne bude len počas pondelka a utorka. Už v stredu totiž podľa meteorológov dôjde k citeľnému ochladeniu, pričom v rámci tohto dňa treba počítať i s dažďom.

Pondelok (4.10.) bude vo Zvolene pretrvávať buď iba malá oblačnosť alebo úplne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo šesť stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu dvadsaťdva stupňov Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (5.10.) má byť polooblačný. Ráno by nám teplomer mal ukázať 11 stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 21 stupňov.

Streda (6.10.) prinesie množstvo oblačnosti, pričom v druhej polovici dňa treba počítať aj s výdatnými dažďovými zrážkami. Tie navyše majú pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 10 až do popoludňajších 13 stupňov Celzia.

Štvrtok (7.10.) zostane zamračený, opäť nás potrápia aj intenzívne lejaky. V rámci tohto dňa by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 15 stupňov.

Piatok (8.10.) má byť polooblačný. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 9 stupňov, cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 16 stupňov Celzia.

Sobota (9.10.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu, avšak s výnimkou podvečera, kedy očakávame zamračenú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala presiahnuť hodnotu 14 stupňov Celzia.

Nedeľa (10.10.) sa bude niesť v znamení takmer jasnej oblohy, pričom v čase okolo obeda má pretrvávať zväčšená oblačnosť. V ranných hodinách nám teplomer ukáže štyri stupne a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 13 stupňov.