ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 5.4.2020

Počasie vo Zvolene: Na Veľkú noc môžu teploty prekročiť hranicu dvadsať stupňov Celzia

Hoci tohtoročné sviatky jari poznačí koronavírus, potešiť nás môže aspoň príjemné počasie. Pretrvávať majú slnkom zaliate dni a postupne sa má aj otepľovať. Počas veľkonočnej nedele meteorológovia nevylučujú, že denná teplota vzduchu vystúpi až na hodnotu 21 stupňov Celzia.

Pondelok (6.4.) nás bude vo Zvolene sprevádzať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 2 až 4 stupne Celzia nad nulou. Počas dňa sa vzduch ohreje na teplotu okolo 18 stupňov.

Utorok (7.4.) má byť veľmi podobný predchádzajúcemu dňu. Znovu očakávame prevažne jasnú oblohu a najvyššiu dennú teplotu vzduchu 18 stupňov Celzia.

Streda (8.4.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +4 až do popoludňajších šestnásť stupňov.

Štvrtok (9.4.) zostane stále v znamení jasnej oblohy a bez zrážok. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na 19 stupňov.

Piatok (10.4.) má priniesť polooblačnú oblohu, pričom v čase okolo obeda má pretrvávať zväčšená oblačnosť. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 8 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 18 stupňov.

Sobota (11.4.) bude slnečná a jasná s výnimkou obeda, kedy očakávame zamračenú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 19 stupňov Celzia. Počas noci zo soboty na nedeľu sa môžu vyskytnúť aj slabé dažďové prehánky.

Nedeľa (12.4.) má byť v znamení polooblačnej oblohy. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo 10 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 21 stupňov. Najmä podvečer treba počítať s intenzívnym dažďom. Ten bude pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok a rovnako aj počas počas veľkonočného pondelka.