Posledné dni roku 2022 budú zväčša zamračené a množstvo oblačnosti prinesie i prvý deň roka 2023. Počítať navyše treba opäť aj s dažďovými prehánkami. Trápiť nás majú predovšetkým v druhej polovici nadchádzajúceho týždňa.

Pondelok (26.12.) bude prevažne zamračený. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 0 až +2 stupne a denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 6 stupňov Celzia. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor.

Utorok (27.12.) má byť prevažne jasno, avšak s tým, že ráno a večer nie je vylúčená veľká oblačnosť. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú +1 stupeň. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na +4 stupne Celzia.

Streda (28.12.) prinesie spočiatku takmer jasnú oblohu, v druhej polovici dňa by mala pretrvávať zamračená obloha. Denná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo +5 stupňov a ráno nám teplomer ukáže -3 stupne.

Štvrtok (29.12.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. V priebehu dňa sa síce dážď k slovu nedostane, no určite s ním treba počítať v rámci noci zo štvrtka na piatok. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na +3 stupne.

Piatok (30.12.) zostane oblačný. Dažďové prehánky nás majú trápiť najmä ráno a doobeda. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných plus dvoch až do popoludňajších siedmich stupňov Celzia.

Sobota (31.12.) prinesie množstvo oblačnosti, podobne ako aj dva prechádzajúce dni. Počas celého dňa má navyše pretrvávať i dážď. Denná teplota v posledný deň roka 2022 vystúpi na +6 stupňov.

Nedeľa (1.1.) má byť zamračená. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže +2 stupne. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať +7 stupňov Celzia.