Ani v rámci posledného májového víkendu sme sa nevyhli dažďu. A žiaľ, počítať s ním treba aj naďalej, rovnako tak i s búrkami. Denné teploty vzduchu nateraz vystúpia nad úroveň 25 °C už len počas nadchádzajúceho pondelka.

Pondelok (27.5.) bude pretrvávať buď iba malá oblačnosť alebo polooblačná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 11 až 13 stupňov Celzia. Denná teplota dosiahne úroveň dvadsaťšesť stupňov.

Utorok (28.5.) by nás mala spočiatku sprevádzať jasná, postupne až zamračená obloha.  Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 12 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 23 stupňov Celzia.

Streda (29.5.) prinesie veľa oblačnosti, pričom v druhej polovici dňa nás neminie ani množstvo dažďových zrážok. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo štrnástich stupňov. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 19 stupňov.

Štvrtok (30.5.) má byť najskôr polooblačný, od obeda zamračený a daždivý s možnými búrkami. Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň 22 stupňov Celzia.

Piatok (31.5.) sa bude niesť v znamení oblačnej oblohy, naďalej treba počítať aj s dažďom. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 15 až do 19 stupňov Celzia popoludní.

Sobota (1.6.) zostane zamračená. Okrem množstva dažďových prehánok by nás podľa meteorológov mali potrápiť i búrky. Denná teplota vzduchu vystúpi na 23 stupňov Celzia.

Nedeľa (2.6.) má byť ďalším zo série oblačných a daždivých dní, s tým že neutíchne ani búrková činnosť. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 16 stupňov Celzia. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 21 stupňov.