Zatiaľ čo v úvode tretieho augustového týždňa bude ešte stále panovať horúce počasie, už v utorok naplno pocítime silu studeného frontu. Teploty vzduchu výrazne klesnú a počas stredy by dokonca nemalo byť viac ako 20 stupňov Celzia.

Pondelok (16.8.) bude vo Zvolene prevažne jasno, pričom ráno a večer môžeme očakávať zväčšenú oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo sedemnásť stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu 29 stupňov. Pre vysoké teploty vzduchu zároveň SHMÚ vydal i výstrahu prvého stupňa. Tá navyše platí aj pre búrky, ktorých výskyt sa predpokladá najmä v druhej polovici dňa.

Utorok (17.8.) má byť polooblačný. V ranných hodinách nám teplomer ukáže 16 stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom výrazne klesne. Meteorológovia predpokladajú, že počas tohto dňa bude maximálne 21 stupňov Celzia.

Streda (18.8.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu, avšak v čase okolo obeda treba počítať so zväčšenou oblačnosťou. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 15 až do popoludňajších 20 stupňov.

Štvrtok (19.8.) sa bude niesť opäť v znamení slnečnej a jasnej oblohy. V rámci tohto dňa by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 22 stupňov Celzia.

Piatok (20.8.) má byť polooblačný, pričom v obedňajších hodinách nie je vylúčená zamračená obloha. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo pätnásť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 24 stupňov.

Sobota (21.8.) neprinesie žiadnu výraznú zmenu. Obloha zostane polooblačná a najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (22.8.) bude zamračená. V ranných hodinách nám teplomer ukáže sedemnásť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 28 stupňov.