Posledný októbrový týždeň bol doslova ideálny. Denné teploty vzduchu sa zakaždým vyšplhali na príjemné hodnoty a do toho dostatok slnečných lúčov. Jednoducho hotová idylka. Žiaľ, s príchodom novembra dôjde k zhoršeniu počasia.

Pondelok (1.11.) bude vo Zvolene spočiatku jasno, pričom v druhej polovici dňa treba počítať so zamračenou oblohou. K večeru dokonca nie je vylúčený ani dážď. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo nuly. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu trinásť stupňov.

Utorok (2.11.) má spočiatku pretrvávať veľká oblačnosť, ktorá by sa však postupne mala rozpadávať. Od poobedia, prípadne až podvečera meteorológovia očakávajú už iba malú oblačnosť. V dopoludňajšom čase by nás zároveň nemali prekvapiť ani dažďové prehánky. Čo sa týka teplôt, ráno s viac ako šiestimi stupňami určite počítať netreba. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 9 stupňov.

Streda (3.11.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. K večeru zároveň treba počítať aj so zrážkami, ktoré by mali pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 5 až do popoludňajších 11 stupňov Celzia.

Štvrtok (4.11.) zostane oblačný s tým, že tentoraz nás bude dážď sprevádzať už počas celého dňa. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 13 stupňov Celzia.

Piatok (5.11.) prinesie opäť množstvo oblačnosti a znovu sa vyskytnú aj dažďové prehánky. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo osem stupňov, cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu dvanásť stupňov.

Sobota (6.11.) má byť takmer jasná. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala presiahnuť hodnotu deväť stupňov Celzia.

Nedeľa (7.11.) sa bude podobne ako sobota niesť v znamení takmer jasnej oblohy. V ranných hodinách nám teplomer ukáže mínus jeden stupeň Celzia a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 10 stupňov.