V posledných dňoch starého roka aj naše územie zasiahli mrazy. Nízke teploty pretrvajú ešte aj v pondelok, avšak presne na Silvestra vypukne zmena. Prúdiť k nám začne teplý vzduch a teploty sa môžu počas ďalších dní vyšplhať až k nadpriemerným hodnotám.

Pondelok (30.12.) nás bude vo Zvolene sprevádzať zamračená obloha. Teploty sa majú pohybovať v rozmedzí od ranných -8 do popoludňajšieho plus jedného stupňa. Cez deň má fúkať aj slabý premenlivý vietor.

Utorok (31.12.) má byť jasný alebo len s malou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 5 stupňov. Ranná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí troch až piatich stupňov Celzia pod nulou.

Streda (1.1.) bude slnečná a jasná, pričom so zväčšenou oblačnosťou treba počítať najmä v ranných hodinách. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -2 až do popoludňajších plus piatich stupňov Celzia.

Štvrtok (2.1.) prinesie veľké množstvo oblačnosti. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na +7 stupňov.

Piatok (3.1.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Ranná teplota sa má pohybovať okolo nuly a denná teplota vzduchu bude na úrovni nadpriemerných +10 stupňov.

Sobota (4.1.) má byť oblačná. Počas dňa sa však postupne bude oblačnosť rozpadať, a tak najmä podvečer by už mala pretrvávať polooblačná obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 6 stupňov Celzia.

Nedeľa (5.1.) prinesie jasnú oblohu a ojedinele sa môžu vyskytnúť aj dažďové prehánky. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni -3 stupne a cez deň vystúpi najviac na +2 stupne Celzia.