ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 7.4.2019

Počasie vo Zvolene: Mnoho oblačných dní, teploty vzduchu majú výrazne klesnúť

Úvod apríla priniesol príjemné jarné teploty pohybujúce sa na úrovni okolo dvadsať stupňov Celzia. Podobne teplo bude ešte aj v pondelok a v utorok, lenže postupne má prísť ochladenie. Cez víkend sa denné teploty vzduchu iba priblížia k hranici desiatich stupňov a v strede týždňa treba počítať aj s dažďovými zrážkami.

Pondelok (8.4.) bude vo Zvolene polooblačno, prípadne len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných +6 do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Utorok (9.4.) má byť zamračený. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 20 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od +6 do +8 stupňov Celzia.

Streda (10.4.) prinesie mnoho oblačnosti, v poobedňajších a večerných hodinách treba počítať aj s dažďom. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +7 až do popoludňajších 17 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (11.4.) prinesie zamračenú oblohu a poobede aj slabšie dažďové zrážky. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 14 stupňov Celzia.

Piatok (12.4.) má priniesť mnoho oblačnosti. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne +5 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 12 stupňov Celzia.

Sobota (13.4.) má byť polooblačná. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (14.4.) bude ráno v znamení polooblačnej oblohy, avšak cez deň očakávame pribúdanie oblačnosti. Teploty vzduchu budú od ranných +5 až do popoludňajších 9 stupňov.