ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 23.12.2017

Počasie vo Zvolene: Mnoho oblačnosti, ale aj nadpremierné denné teploty vzduchu

Nadchádzajúce vianočné dni majú priniesť nadpriemerné denné teploty vzduchu. Už počas zajtrajšieho Štedrého dňa má byť najvyššia teplota vzduchu až plus desať stupňov Celzia.

Štedrý deň (24.12.) má priniesť mnoho oblačnosti s výnimkou rána a večera, kedy očakávame zmenšenú oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať od +4 do +6 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť do +9 stupňov Celzia.

Pondelok (25.12.) má byť prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí +6 až +8 stupňov Celzia.

Utorok (26.12.) má priniesť zamračenú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na približne +4 stupne Celzia. Ranná teplota vzduchu má byť opäť okolo nuly. Počas dňa sa môžu vyskytnúť aj prechodné dažďové prehánky.

Streda (27.12.) prinesie mnoho oblačnosti. K večeru treba počítať aj s dažďom, ktorý má pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných +1 až do popoludňajších plus šesť stupňov.

Štvrtok (28.12.) bude zamračený a s rannou teplotou okolo +4 stupne Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus päť stupňov Celzia. Počas celého dňa očakávame aj intenzívne dažďové prehánky a vo večerných hodinách nie je vylúčené ani slabšie sneženie.

Piatok (29.12.) prinesie ráno znovu zamračenú oblohu a rannú teplotu okolo mínus tri stupne. Už v doobedňajších hodinách však očakávame zmenšovanie oblačnosti, a tak po zvyšok dňa by mala prevládať prevažne jasná obloha. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus jeden stupeň Celzia.

Sobota (30.12.) má byť oblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus päť až do popoludňajších plus dvoch stupňov Celzia. Z rána treba počítať aj so snežením.

Nedeľa (31.12.) bude v znamení zamračenej oblohy. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo nuly. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť do +5 stupňov Celzia.