ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 21.1.2018

Počasie vo Zvolene: Mnoho oblačnosti a postupné otepľovanie

V predposledný januárový týždeň nás čaká prevažne veľké množstvo zamračených dní. Snežiť by už nemalo, s výnimkou utorka a stredy, kedy meteorológovia predpokladajú slabšie snehové prehánky. Najbližšie dni očakávame aj postupné stúpanie maximálnych denných teplôt vzduchu.

Pondelok (22.1.) bude prevažne jasno alebo len malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -5 až do -7 stupňov Celzia. V ranných hodinách treba počítať aj s tvorbou snehových jazykov a závejov kvôli, ktorým Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí -2 až +1 stupeň Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (23.1.) má priniesť spočiatku zamračenú oblohu, k večeru už bude prevažne jasno a z rána očakávame aj sneženie. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude najviac do +1 stupeň Celzia. Ranná teplota vzduchu má byť od -5 až do -7 stupňov Celzia. Cez deň má opäť fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (24.1.) prinesie mnoho oblačnosti a v poobedňajších hodinách nás bude sprevádzať i sneženie. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -3 až do popoludňajších plus troch stupňov Celzia.

Štvrtok (25.1.) bude znovu zamračený a s rannou teplotou okolo nuly. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus štyri stupne Celzia.

Piatok (26.1.) má byť zatiahnutý. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo jedného stupňa Celzia nad nulou. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus štyri stupne Celzia. K večeru sa môžu vyskytnúť aj slabšie dažďové prehánky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu.

Sobota (27.1.) prinesie mnoho oblačnosti. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných plus dvoch až do popoludňajších plus päť stupňov Celzia.

Nedeľa (28.1.) bude polooblačná. Ranná teplota vzduchu má byť okolo mínus dva stupne Celzia a denná teplota vzduchu bude najviac do +6 stupňov Celzia.