ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 30.9.2018

Počasie vo Zvolene: Mnoho oblačnosti a dažďa, víkend s príjemnými jesennými teplotami

Začiatok októbra prinesie mnoho zamračených dní a potrápia nás aj občasné dažďové prehánky. Síce v úvode týždňa bude ešte aj počas dňa chladnejšie, už s príchodom víkendu by sa mali teploty vzduchu pohybovať tesne pod úrovňou dvadsiatich stupňov.

Pondelok (1.10.) bude vo Zvolene oblačný až zamračený a popoludní sa vyskytnú i prehánky. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 3 do popoludňajších 13 stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (2.10.) má byť znovu zamračený. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 15 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 6 až do 8 stupňov. Cez deň bude opäť pofukovať slabý premenlivý vietor.

Streda (3.10.) prinesie mnoho oblačnosti a v poobedňajších hodinách i dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 7 až do popoludňajších 13 stupňov.

Štvrtok (4.10.) bude zrána zamračený, avšak už doobeda sa oblačnosť má rozpadať, a tak po zvyšok dňa očakávame jasnú oblohu. Teplota vzduchu cez deň by nemala prekročiť hranicu 12 stupňov Celzia.

Piatok (5.10.) má priniesť jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo troch stupňov a najvyššia denná teplota vystúpi na 15 stupňov Celzia.

Sobota (6.10.) má byť polooblačná. Najmä k večeru očakávame aj výskyt dažďových prehánok, ktoré by mali pretrvávať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (7.10.) bude v znamení zamračenej oblohy a s dažďom. Teploty vzduchu budú od ranných 11 až do popoludňajších 17 stupňov.