ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 2.9.2019

Počasie vo Zvolene: Mnoho oblačnosti a dažďa, teploty výrazne poklesnú

Začiatok nového školského roka sa bude niesť v znamení ochladenia. V prvý septembrový týždeň sa denné teploty majú priemerne pohybovať len niečo málo nad hranicou dvadsiatich stupňov a okrem ochladenia treba počítať aj s dažďovými prehánkami.

Pondelok (2.9.) bude vo Zvolene prevažne zamračená obloha. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných sedemnásť do popoludňajších 24 stupňov. Slovenský hydrometeorologický ústav pre tento deň vydal i výstrahu prvého stupňa, ktorá sa týka intenzívnych dažďových zrážok.

Utorok (3.9.) má znovu prevládať mnoho oblačnosti. Dopoludnia treba počítať aj s intenzívnymi prehánkami, pre ktoré opäť platí i výstraha prvého stupňa. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom výrazne poklesne, a to na 16 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 12 až do 14 stupňov.

Streda (4.9.) bude slnečná a jasná. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 11 až do popoludňajších 22 stupňov.

Štvrtok (5.9.) prinesie prevažne polooblačnú oblohu, v čase okolo obeda treba počítať so zväčšenou oblačnosťou. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 24 stupňov Celzia.

Piatok (6.9.) má priniesť mnoho oblačnosti a dažďa. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne 15 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 23 stupňov.

Sobota (7.9.) má byť opäť oblačná a s množstvom dažďových zrážok, ktoré majú pretrvávať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 20 stupňov.

Nedeľa (8.9.) zostane v znamení zamračenej oblohy, počítať treba aj s dažďom a búrkami. Teploty vzduchu očakávame od ranných 15 až do popoludňajších 19 stupňov Celzia.