ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 10.12.2017

Počasie vo Zvolene: Mnoho oblačnosti a dažďa, prituhne znovu v závere týždňa

Začiatok druhého decembrového týždňa prinesie poriadnu zmenu v počasí. Kým počas uplynulých dní sme boli zvyknutí na mínusové teploty aj cez deň, už od zajtra sa má výrazne otepliť. Najvyššia denná teplota vzduchu by v utorok mohla prekročiť aj hranicu plus 10 stupňov Celzia.

Pondelok (11.12.) má byť prevažne zamračené a dopoludnia dážď. V ranných a doobedňajších hodinách si treba dávať pozor aj na poľadovicu kvôli, ktorej Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -1 až do +2 stupne Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 3 až 5 stupňov Celzia.

Utorok (12.12.) má priniesť znovu prevažne zamračenú oblohu a popoludní dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to na 10 až 12 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu má byť od +4 až do +6 stupňov Celzia.

Streda (13.12.) prinesie opäť mnoho oblačnosti. Z rána sa treba pripraviť aj na slabšie dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranného plus jedného až do popoludňajších plus šesť stupňov.

Štvrtok (14.12.) bude zamračený a s rannou teplotou okolo plus 1 stupeň Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus tri stupne Celzia. K večeru treba počítať i s dažďovými prehánkami, ktoré by mali pretrvávať aj počas noci zo štvrtka na piatok.

Piatok (15.12.) prinesie znovu zamračenú oblohu a rannú teplotu okolo plus štyri stupne. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do päť stupňov Celzia nad nulou. Počas celého dňa sa treba pripraviť aj na intenzívne dažďové prehánky.

Sobota (16.12.) má byť oblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných plus troch až do popoludňajších plus päť stupňov Celzia. Cez deň treba opäť počítať aj s dažďom. Dažďové prehánky majú pretrvávať aj počas noci zo soboty na nedeľu.

Nedeľa (17.12.) bude v znamení zamračenej oblohy a s intenzívnym snežením. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo nuly. Najvyššia denná teplota vzduchu bude do +2 stupne.