ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 22.9.2019

Počasie vo Zvolene: Mnoho oblačnosti a dažďa, očakávame aj mierne oteplenie

V uplynulých dňoch sme pocítili výrazné ochladenie, avšak záver septembra by predsa len mal priniesť vytúžené babie leto. Teploty síce majú byť o niečo príjemnejšie, lenže sprevádzať nás bude prevažne zamračená obloha a počítať treba aj s dažďovými zrážkami.

Pondelok (23.9.) bude vo Zvolene spočiatku zamračený, k večeru prevažne polooblačný. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných deväť do popoludňajších 17 stupňov.

Utorok (24.9.) má byť prevažne jasno a fúkať bude slabý premenlivý vietor. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 21 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 6 až do 8 stupňov.

Streda (25.9.) bude oblačná a počítať treba i s dažďovými zrážkami, a to najmä v čase okolo obeda. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 12 až do popoludňajších 16 stupňov.

Štvrtok (26.9.) prinesie opäť mnoho oblačnosti a dažďa, ktorý má pretrvávať i počas noci zo štvrtka na piatok. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 17 stupňov Celzia.

Piatok (27.9.) zostane v znamení zamračenej oblohy a aj naďalej nás majú sprevádzať prehánky, ktoré sa vyskytnú v poobedňajších a podvečerných hodinách. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne dvanásť stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 18 stupňov Celzia.

Sobota (28.9.) má byť pooloblačná a bez dažďových zrážok, od ktorých si aspoň na jeden deň oddýchneme. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 18 stupňov.

Nedeľa (29.9.) bude zamračená. Na naše územie sa opäť vrátia aj slabšie dažďové prehánky, ktoré pretrvajú i počas noci z nedele na pondelok. Teploty vzduchu očakávame od ranných 13 až do popoludňajších 17 stupňov Celzia.