ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 2.12.2018

Počasie vo Zvolene: Mnoho oblačnosti a dažďa, intenzívna poľadovica aj v pondelok

Uplynulé dni so sebou priniesli mrazivé teploty a pravú zimu. Už od budúceho týždňa sa však postupne začne otepľovať a teploty cez deň stúpnu až ku hranici plus päť stupňov Celzia. Najmä v pondelok treba ešte počítať aj s intenzívnou tvorbou poľadovice, ktorá značne komplikovala dopravu už počas nedele.

Pondelok (3.12.) bude vo Zvolene prevažne zamračený a počas dňa očakávame aj dažďové prehánky. Fúkať má slabý premenlivý vietor a pozor si treba dať i na intenzívnu tvorbu poľadovice. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal kvôli poľadovici i výstrahu druhého stupňa, ktorá trvá až do 13-tej hodiny. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -3 do popoludňajších +2 stupňov.

Utorok (4.12.) má byť spočiatku zamračené, k večeru už očakávame prevažne polooblačno a z rána treba počítať opäť aj s dažďom. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to na plus 5 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -1 až do +1 stupeň Celzia. Cez deň bude znovu fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (5.12.) bude z rána takmer jasná, avšak postupne má oblačnosť pribúdať, a tak najmä poobede by už mala prevládať znovu zamračená obloha. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných mínus 3 až do popoludňajších piatich stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (6.12.) prinesie mnoho oblačnosti. Najmä ráno a doobeda by sme sa mali pripraviť i na sneženie. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo +4 stupne Celzia.

Piatok (7.12.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. K večeru a počas noci nie sú vylúčené ani dažďové prehánky. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo +2 stupne a najvyššia denná teplota vystúpi na +6 stupňov.

Sobota (8.12.) má byť oblačná a s dažďom. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo plus päť stupňov Celzia.

Nedeľa (9.12.) bude zamračená. Dažďové prehánky sa vyskytnú najmä poobede a večer. Teploty vzduchu budú od ranných +1 až do popoludňajších troch stupňov Celzia nad nulou.