Naše územie ovládne, vzhľadom na dané ročné obdobie, teplotne podpriemerné počasie. Denné teploty by sa v posledných prázdninových dňoch nemali vôbec vyšplhať nad hranicu dvadsať stupňov Celzia, pričom nás majú v najbližšom čase potrápiť aj zrážky.

Pondelok (23.8.) bude vo Zvolene prevažne zamračená obloha. Dopoludnia zároveň treba počítať aj s dažďom, pričom meteorológovia v tomto čase nevylučujú ani búrky. Kvôli nim vydali i výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo sedemnásť stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu 20 stupňov.

Utorok (24.8.) má byť prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. V ranných hodinách nám teplomer ukáže 14 stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne. Meteorológovia predpokladajú, že počas tohto dňa bude maximálne 19 stupňov Celzia.

Streda (25.8.) prinesie takmer jasnú oblohu, avšak v čase okolo obeda treba počítať s veľkou oblačnosťou a slabšími zrážkami. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 13 až do popoludňajších 20 stupňov.

Štvrtok (26.8.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. Dážď nás tentoraz potrápi predovšetkým podvečer, pričom prehánky majú pretrvávať aj počas noci zo štvrtka na piatok. V rámci tohto dňa by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 18 stupňov Celzia.

Piatok (27.8.) má byť polooblačný, v prvej polovici dňa sa majú vyskytnúť aj slabšie zrážky. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo trinásť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 19 stupňov.

Sobota (28.8.) zostane polooblačná, pričom aj v rámci tohto dňa treba počítať so slabými prehánkami. Podľa meteorológov by sa však v inom ako podvečernom čase vyskytnúť nemali. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 15 stupňov.

Nedeľa (29.8.) bude zamračená. V ranných hodinách nám teplomer ukáže trinásť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 17 stupňov Celzia.