ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 3.3.2020

Počasie vo Zvolene: Meteorológovia varujú pred dažďom, vyčasiť sa má až cez víkend

Úvod marca prinesie množstvo oblačnosti, ale aj dažďových zrážok, ktoré by na našom území mali pretrvať až do štvrtka. Práve s príchodom víkendových dní by sme si mohli užiť i viac slnečných lúčov. To všetko pri teplotách do 10 stupňov Celzia.

Pondelok (2.3.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku mnoho oblačnosti, k večeru očakávame polooblačnú oblohu. Počas rána treba počítať i s dažďom, ktorý naše územie zasiahne už počas noci z nedele na pondelok. Slovenský hydrometeorologický ústav kvôli nemu vydal aj výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 2 až 4 stupne Celzia nad nulou. Počas dňa sa vzduch ohreje na teplotu okolo 10 stupňov.

Utorok (3.3.) má byť zamračený a dopoludnia treba počítať opäť aj s dažďovými prehánkami. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 12 stupňov. Ranná teplota sa má pohybovať okolo piatich stupňov.

Streda (4.3.) zostane v znamení zamračenej oblohy. Počas celého dňa nás majú sprevádzať aj slabšie dažďové zrážky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +4 až do popoludňajších  deviatich stupňov Celzia.

Štvrtok (5.3.) bude aj naďalej zamračený, pričom v podvečerných hodinách sa ojedinele môžu vyskytnúť dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na +7 stupňov Celzia.

Piatok (6.3.) má byť zrána slnečný a jasný. Postupne ale očakávame pribúdanie oblačnosti, a preto by nás v druhej polovici dňa mala sprevádzať polooblačná obloha.  Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo -1 stupeň a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 8 stupňov.

Sobota (7.3.) prinesie jasnú oblohu, akurát v čase okolo obeda má pretrvávať zväčšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 7 stupňov.

Nedeľa (8.3.) zostane najmä ráno a doobeda v znamení slnečnej oblohy, avšak po zvyšok dňa by nás už malo sprevádzať množstvo oblačnosti.  Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo -2 stupne a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu +8 stupňov Celzia.