Počas predposledného májového víkendu sme si aj na našom území mohli vychutnať prvé tohtoročné letné dni. V rámci nadchádzajúceho týždňa už ale s letnými teplotami (minimálna úroveň je 25 °C) počítať nemôžeme. Hneď s príchodom pondelka im totiž odzvoní.

Pondelok (22.5.) nás bude sprevádzať buď iba malá oblačnosť, prípadne polooblačná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 11 až 13 stupňov Celzia. Denná teplota dosiahne úroveň 22 stupňov.

Utorok (23.5.) má pretrvávať spočiatku len malá oblačnosť, v druhej polovici dňa možno očakávať zamračenú oblohu a zároveň i dážď. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 12 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 24 stupňov Celzia.

Streda (24.5.) prinesie množstvo oblačnosti. Neminú nás ani dažďové zrážky, s ktorými treba počítať počas celého dňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo 15 stupňov Celzia. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 23 stupňov.

Štvrtok (25.5.) sa bude niesť v znamení takmer jasnej oblohy, pričom podvečer nie sú vylúčené slabšie dažďové prehánky. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 22 stupňov.

Piatok (26.5.) zostane takmer jasný, aj keď v čase okolo obeda môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných trinástich až do popoludňajších dvadsiatich troch stupňov.

Sobota (27.5.) má byť najskôr slnečná a jasná, s tým, že následne od obeda by nás mala sprevádzať zamračená obloha. Denná teplota vzduchu vystúpi na 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (28.5.) prinesie jasnú oblohu. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 11 stupňov. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať maximálne dvadsaťjeden stupňov Celzia.