ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 10.5.2020

Počasie vo Zvolene: Letné teploty vystrieda citeľné ochladenie a mnoho zrážok

Zatiaľ čo cez víkend sme si mohli užiť príjemné letné počasie, ktoré pretrvá ešte aj v pondelok, už od utorka treba počítať s výraznou zmenou. Nielen, že sa ochladí, no z oblohy takmer každý deň spadne i početné množstvo dažďových kvapiek, čo však isto ocenia najmä poľnohospodári.

Pondelok (11.5.) nás bude vo Zvolene sprevádzať prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. V podvečerných hodinách meteorológovia nevylučujú ani dážď, pričom by prehánky mali pretrvávať i počas noci z pondelka na utorok. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 13 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ešte ohreje na letných 27 stupňov.

Utorok (12.5.) má byť spočiatku polooblačno, pričom k večeru môžeme očakávať takmer jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 9 až 11 stupňov a najmä ráno by sme mali počítať aj so slabšími zrážkami. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 14 stupňov Celzia.

Streda (13.5.) prinesie množstvo oblačnosti a dážď. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +1 až do popoludňajších deviatich stupňov.

Štvrtok (14.5.) má priniesť ráno opäť zamračenú oblohu, ako aj zrážky. Keďže sa však oblačnosť má postupne rozpadať, najmä v druhej polovici dňa očakávame polooblačnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť na úrovni okolo 13 stupňov.

Piatok (15.5.) bude polooblačný a aspoň počas tohto dňa si oddýchneme od prehánok. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 3 stupne a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 18 stupňov.

Sobota (16.5.) má byť oblačná a s množstvom dažďových zrážok. Dážď má pretrvávať najmä v poobedňajších a podvečerných hodinách. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (17.5.) zostane v znamení zamračenej oblohy a znovu treba počítať aj s prehánkami. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo 9 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 19 stupňov.